Monica Puig Mluví O Svém Těžkém Roce Po Zlatě

Anonim

Rok poté, co se dotkla oblohy na olympijských hrách v Riu a byla přijata jako hrdina ve své zemi, vídeňská tenistka Mónica Puig ví, že nesplnila všechna očekávání, která vyplynula ze zlaté medaile, která byla pověšena na brazilské půdě.

Vítězství na profesionálním okruhu, která předpovídala jeho vítězství v olympijském finále proti tehdejší světové jedničce, německé Angelique Kerber, se nenaplnila. Podle Mezinárodní tenisové federace je Puig v současné době na žebříčku žen WTA číslo 70, což je daleko od 27, které dosáhla v říjnu loňského roku.

„Vím, že to nebyl velmi snadný rok, nebyl to velmi úspěšný rok, ale postupuji kupředu,“řekl tenista People en Español během setkání s dětmi v rámci US Open, které začíná příští pondělí. V New Yorku. "Doufám, že se můžu dostat z této díry"

Puig doufá, že US Open, poslední hlavní turnaj roku, poslouží k otočení sezóny, ve které prohrál více her, než vyhrál. "Tento turnaj je pro mě [příležitost] pokračovat v boji a zlepšování, snažím se dělat vše, co je v mých silách," řekl.

V 23 letech byla mladá rezidentka Floridy veteránem okruhu od jejího debutu na profesionálním turnaji v roce 2009 v Portoriku. Mimo zlatou medaili, první v historii Isla del Encanto, jeho největší úspěchy se datují k jeho triumfu na francouzském turnaji ve Štrasburku v roce 2014 a v roce 2014 dosáhly třetího kola Rolando Garros.

Nyní ví, že být olympijským šampionem nejen zvýšila očekávání svých fanoušků, ale také způsob, jakým jí čelí její soupeři.

„Není to snadné. Poté se na vás každý dívá jiným způsobem a na hřiště přicházejí s trochou dalšího úderu, “řekl. "Ale je to něco, co jsem se musel naučit, projít tuto chvíli, abych se dostal do [mohl jsem se přes to dostat]."

Kdo zůstane po boku a poskytuje mu podporu, je jeho rodina, zejména jeho matka Astrid Marchán, která přenesla svou lásku k raketě. V současné době je jeho společnost pro velké jablko, řekl tenista, který nechtěl odhalit žádný detail svého milostného života.

„Díky bohu, že mám tu svou matku. Jdeme ve městě a sdílíme se, a pro mě je to velmi zábavné, “řekl.