Bez Týmu Vyhrává Domorodá žena

Anonim

Mezinárodní obdiv způsobil zprávu o mladé Tarahumarové ženě Maríi Loreně Ramírezové, která získala sandále a se svým domorodým oděvem ultramaratón.

22letá dívka se umístila na prvním místě na stupních vítězů po absolvování 50 kilometrového závodu Ultrail Cerro Rojo během sedmi hodin a tří minut. Soutěž se konala 29. dubna v mexickém Pueble.

Tento čin byl oznámen na Facebookové stránce Nechť to zjistí všichni Tehuacán, zodpovědní za šíření relevantních zpráv od komunity Puebla. V publikaci z 13. května bylo uvedeno, že Ramírez zvítězil „bez hydratační vesty, bez tenisových bot, bez lycry a kompresních rukávů“. A dodal: „Bez všech těch pomůcek od dnešního běžce. Aniž by chodil na míle na Nike, bez Facebooku, vyhrál jen nutně. “

Maria Lorena Ramirezová

Nedostatek sportovního vybavení během ultramaratonu mladou ženou potvrdil Orlando Jiménez, organizátor této akce již druhý rok po sobě. "Neměl žádný gel ani energetické sladkosti ani hůl ani brýle, ani ty velmi drahé tenisky, které všichni používáme k běhu v horách." Pouze malá láhev vody, čepice a šátek kolem krku, “řekla Verne španělskému doplňku.

V této soutěži měla dívka jako soupeři dalších 499 sportovců z 12 zemí. Získala hotovostní cenu 6 000 mexických pesos (na závody se Ramírez věnuje péči o hospodářská zvířata; chodí 10 až 15 kilometrů denně se svými kravami a kozami. V současné době je považována za jednu z nejrychlejších běžců na dlouhé vzdálenosti v Komunita Tarahumara.