Lorena Ramirez Raramuri Runner Získala Třetí Místo Na Ultra Maratonu Ve Španělsku

Anonim

Pár sandálů a jejích tradičních dlouhých oděvů stačilo k tomu, aby domorodý běžec Rarámuri - nebo Tarahumara - ze severního Mexika dokončil vítězství na třetím místě v ročním 102 kilometrovém maratonu na španělském ostrově Tenerife.

Lorena Ramírez, 23 let, soutěžila ve věkové skupině 18–39 let a dokončila svůj kurz v překvapivém rozmezí 20 hodin, 11 minut a 37 sekund.

Jedná se o druhý závod svého druhu v Evropě, jehož část tratě dosáhla 3 500 metrů, a letos přilákalo 2 400 běžců z 38 zemí.

Ramírez doprovázel další běžci Rarámuri, její bratr Mario a sestra Juana, kteří vyrostli v běhu v pohoří Sierra Tarahumara v Chihuahua. Tito tři bratři mohli patřit mezi slavné běžce v severním Mexiku.

Nejedná se o první vítězství pro Lorenu, která si už sama vytvořila jméno jako první rarámurské ženy, která soutěžila v Tenerife, když se zúčastnila loni. Byla pozvána na účast poté, co loni v Pueble zvítězila v kategorii žen 50 kilometrů Ultra Trail Cerro Rojo.

V tomto závodě, stejně jako v nedávné Tenerife Bluetrail, nosil tradiční oblečení, včetně základních sandálů vyrobených z recyklovaných pneumatik.

Webové stránky Puebla poznamenaly: Běžel „bez hydratační vesty, tenisek, lycry a kompresních ponožek, bez těch gadgetů, které běžci dnes používají.““

Oficiální stránka Tenerife Bluetrail na Facebooku poblahopřála Ramírezovi k jeho dobré práci a neuvěřitelné houževnatosti.

"Bravo, Lorena Ramírez, se svým třetím místem v kategorii seniorů jsi odstranil trn, stejně jako bratra Mario Ramirez s celkově 22. místem a sestrou Juanou, která vedla stezku a dosáhla 15. místa v ženské kategorii"